Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Hüseyin Turgut Eğitim Merkezinde 100. Yıl Coşkusu
30.10.2023

Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamaya başladığımız bu günlerde, Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ anma büyük bir ilgi ve coşkuyla kutlandı. Hüseyin Turgut Eğitim Merkezimizde personel ve kursiyerlerin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte coşku dolu anlar yaşandı.

100. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen programda, önce Saygı Duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan 100. Yıl marşı eşliğinde hazırlanan video gösterimi izlendi. Ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı. Son olarak Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi Bar Ekibince Erzurum yöresine ait folklor gösterimi gerçekleştirildi. Yapılan programa Eğitim Merkezi personelinin yanı sıra Aday İdare Memuru Eğitimi, İnfaz ve Koruma Memuru Yetiştirme Eğitimi, Teknisyen Uyum Eğitimi ve Ceza İnfaz Kurumları Kâtip Yetiştirme Eğitimine gelen kursiyerler katıldı. Yapılan konuşmalarda özetle şu sözlere yer verildi. “Cumhuriyet, aydınlanmanın adıdır. 100 yıl önce bugün yakılan bir meşaledir, Cumhuriyet. Kimsesizlerin kimsesi, Nene Hatunların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin sesidir Cumhuriyet. Cumhuriyet, bir halkın özlemidir. Cumhuriyet bağımsız bir ülkedir. Devrimlerdir, Atatürk’ün gösterdiği yoldan ilerleyen Cumhuriyet ilimdir, fendir” vurgusu yapıldı.

Programın sonunda Eğitim Merkezi Başkanı Hâkim Sayın Faruk MERT, öncelikle tüm katılımcıların Cumhuriyet Bayramını kutladıktan sonra etkinlikte emeği geçen personele teşekkür etti ve katılımcıların ilgisinden duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra program sona erdi.

Adres

Kurtuluş Mahallesi Mektep Sokak No:2B Yakutiye - ERZURUM

Telefon

Tlf : 0 442 242 50 65

Faks : 0 442 242 49 73

E-Posta

cte.erzurum.egitim[isaret]adalet.gov.tr