Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Hüseyin Turgut Kimdir ?

Hüseyin TURGUT


02.Mart 1938 yılında Çaykara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğreniminin ardından 1966 yılında başladığı askerliğini yedek subay öğretmen olarak tamamladı. Daha sonra Emekli Sandığında ve Başbakanlık nezdinde çalıştı. Memuriyeti sırasında 1971 yılında Ankara Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

1972 yılında Adalet Bakanlığı’na stajyer hakim olarak naklen atandı. Staj sonrası Çankırı’da yetkili savcı yardımcılığı, Keftel’de savcı yardımcılığı, şimdiki adı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı olan Levazım Müdürlüğü, Adalet Müfettişliği, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Başyardımcılığı ile Eğitim Dairesi Başkanlığı görevlerini yürüttü. 1992 yılında Eğitim Dairesi Başkanı iken kendi isteği ile emekliye ayrıldı.

1996 yılında yeniden mesleğe dönerek, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne atandı. Meslek hayatı boyunca özellikle mevzuat çalışmaları, İşyurtları Kurumunun kurulması, personel eğitimi, çağdaş ölçülere uygun ceza infaz kurumlarının faaliyete geçmesi, modernizasyonu ve bugünkü duruma gelmesinde üstün gayretleri ile büyük katkıları bulunan Hüseyin TURGUT 2000 yılı Temmuz ayında Müsteşar Yardımcılığı görevini yürütürken kendi isteği ile emekliye ayrıldı.

Saygı ve Şükranla…

Adres

Kurtuluş Mahallesi Mektep Sokak No:2B Yakutiye - ERZURUM

Telefon

Tlf : 0 442 242 50 65

Faks : 0 442 242 49 73

E-Posta

cte.erzurum.egitim[isaret]adalet.gov.tr