Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
YÜZYÜZE EĞİTİMDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR ve ALINAN TEDBİRLER
27.09.2021

YÜZYÜZE EĞİTİMDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR ve ALINAN TEDBİRLER

 

 1. Eğitim Merkezimizde 1/3 kapasiteyle yüzyüze eğitime covid-19 tedbirleri çerçevesinde başlanmıştır.
 2. Kuruma kabul esnasında kursiyerin ateşi ölçülerek maskeli ve mesafe kurallarına uygun danışmada görevli personel tarafından kaydı yapılıp sınıf ve yatakhane bilgisi ile kurs süresince kullanacağı maske teslimide yapılacaktır.
 3. Yapılacak açılış ile mesafeli oturma düzeni oluşturulmuş seri ve kısa bir sürede tören icra edilip gerekli bilgilendirme yapılacaktır.
 4. Sınıflarda mesafeli oluşturulan oturma düzeni ile kursiyer oturacağı yeri değiştirmeden kurs süresince aynı masa ve sandalyede derse iştirak etmesi sağlanacaktır.
 5. Her sabah saat 07:00 - 08:15 saatleri arası kurum yemekhanesinde masalarda 2 şer kişi oturacak şekilde kahvaltı, 12:00 - 13:00 arası öğlen yemeği yine aynı düzende, 17:00 - 18:00 arası akşam yemeği yine aynı düzende yenilmesine dikkat edilecektir. 
 6. Sabah 08:40 çalan zil ile derste hazır olunacak, 08:45 te hocanın derse girmesiyle ders başlayacak ders başlangıcında hergün ateş ölçülmesi suretile eğitim başlayacak ve derse kesinlikle herkes maskeli olarak katılacaktır. Dersler 45 dk ders 15 dk ara şeklinde öğleden önce 4 öğleden sonra en fazla 3 saat olarak planlanacaktır.
 7. Uygulamalı dersler olan İlkyardım, Mesleki Müdahele gibi derslerde kesinlikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun gerçekleştirilecektir.
 8. Ders aralarında kesinlikle diğer sınıflarla bir araya gelinmemesi, toplu bir arada bulunulmaması gerekmektedir. 
 9. Kurum asansörü mümkün mertebe kullanılmamalı, kullanılacak ise tek kişi kullanılmasına özen gösterilmelidir.
 10. Ders dışı saatlerde mesai dışında serbest zaman geçirme amaçlı zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması, zorunlu dışarı çıkılması gereken hallerde ise danışmada görevli personel huzurunda çıkış ve kuruma giriş saati imza karşılığı covid-19 tedbirlerine uyulacağını teyit etmelidir. En geç saat 23:00 te kuruma giriş yapmalıdır.
 11. Ders saatinde derse izinsiz katılmamak idari sorumluluk getireceğinin bilinmesi gerekmektedir.
 12. Haftasonu ve haftaiçi ders saatinde yasal mazeret gerektirecek hallerde eğitim yöneticisi olan öğretim görevlisinden yazılı izin belgesi almadan ders terk edilmeyip, il dışına çıkılmayacağının bilinmesi gerekmektedir.
 13. Kendinizi iyi hissetmemeniz halinde olası covid şüphesi veya belirtisi olmasına karşılık yetkili öğretim görevlisi tarafından covid testi yapılmak üzere hastaneye gönderileceksiniz, test sonucunuz çıkıncaya kadar odanızda izole olacağınızı bilmelisiniz.
 14. Umumi lavabolar günde 2 kez kurum temizlik işçisi tarafından dezenfekte edilmekte, ortak kullanım alanları, derslikler hijyen kuralları çerçevesinde her gün temizlenip dezenfektanlı su ile temizliği yapılmaktadır.
 15. Derslikler, spor salonu girişi, yatakhane giriş ve çıkış, yemekhane, kantin gibi alanlarda her an ulaşabileceğiniz el dezenfektan antiseptiği yerleşterilmiştir.
 16. İKM yetiştirme eğitimlerinde son eğitim günü yemin töreni hava şartlarının uygun olması halinde bahçede, aksi durumda maske mesafe kuralı çerçevesinde yemekhane de yapılacaktır.

 

Adres

Kurtuluş Mahallesi Mektep Sokak No:2B Yakutiye - ERZURUM

Telefon

Tlf : 0 442 242 50 65

Faks : 0 442 242 49 73

E-Posta

cte.erzurum.egitim[isaret]adalet.gov.tr